0
Wartość koszyka: 0,00 zł
Masz pytania? Zadzwoń! +48 586 713 740

Baza wiedzy

Co wybrać: jeden materac szeroki czy dwa pojedyncze?

Jeden materac szeroki czy dwa pojedyncze?

Wybór wielkości materaca to istotna kwestia, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Konsekwencją podjęcia niewłaściwej decyzji może być nie tylko utrata komfortu snu, ale nawet niebezpieczeństwo pogorszenia zdrowa. Kryteriami, którymi należy się kierować jest przede wszystkim ilość osób, które będą z materaca korzystać.

Przy wyborze jednego szerokiego materaca, który przeznaczony jest dla dwóch osób należy pogodzić się z faktem jednej twardości materaca, która może być odpowiednia dla jednej osoby, ale zupełnie nie wskazana dla drugiej. Wynikiem takiego wyboru mogą być nawet groźne szkody ortopedyczne

Podejmując decyzję o zakupie jednego szerokiego materaca, powinniśmy wiedzieć o jeszcze jednej dokuczliwej wadzie – uzależnionej od typu materaca – jest to oddziaływanie ruchów jednej osoby śpiącej na drugą.

Te negatywne aspekty mogą zostać rozwiązane poprzez wybór:

  • Dwóch oddzielnych materacy lub dwóch wkładów w jednym pokrowcu, 
  • Materaca termo-elastycznego lub żelowego w pośredniej twardości.

WAŻNE! Osiągnięcie zamierzonego efektu możliwe jest tylko z wysokiej jakości materacami termo-elastycznymi żelowymi, właściwym ułożeniem ciała podczas snu oraz pod warunkiem, że osoby użytkujące materac ważą pomiędzy 50 a 110 kg. Warto wtedy wybrać tzw. twardość pośrednią H2 / H3, którą reprezentują modele materacy: PREZYDENCKI EVO PORE i VISCO.

 

 

Wróć do listy

Komfort o jakim nie śniłeś

Zamień swoje sny w rzeczywistość razem z produktami Strefa Komfort. Postanowiliśmy sobie więc za cel pomóc Państwu w satysfakcjonującym wyborze, który będzie gwarantował między innymi odpowiednią twardość materaca.

Jak wybrać najlepszy materac?Obejrzyj film

Baza wiedzy

Dzięki poradom zawartym w naszych artykułach dowiesz się jak zadbać o zdrowy sen i kręgosłup. Twardość materaca, jego budowa, a nawet grubość mogą mieć ogromny wpływ na jakość snu. Relaks ciała podczas każdej nocy powinien odbywać się w jak najbardziej dogodnych warunkach, dzięki którym mięśnie mogą się regenerować, a organizm regulować swoją pracę i uzupełniać zapasy energii na cały kolejny dzień.

Kontakt z nami
+48 503 975 781 info@strefakomfort.pl

Strefakomfort.pl 
Angelika Knajder
Ohmstrasse 19
D-45711 Datteln
NIEMCY