0
Wartość koszyka: 0,00 zł
Masz pytania? Zadzwoń! +48 586 713 740

Baza wiedzy

Dlaczego jest wybór odpowiedniego materaca aż tak ważny.

Istotną funkcją życiową większości istot na ziemi jest sen. Ludzie poświęcają na niego około 1/3 swojego życia. Wiele osób nie docenia roli, jaką odgrywa sen w zachowaniu dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, zaniedbując zarówno jego długość, jakość, jak również miejsce w którym się odbywa.

Co dzieje się z naszym ciałem kiedy śpimy? Podczas snu organizm odpoczywa, regeneracji ulega nie tylko umysł, ale również całe ciało. W tym czasie odnawiają się komórki, skóra ulega odbudowie, mięśnie relaksują się, uwolniony zostaje hormon wzrostu – odpowiedzialny między innymi za wzrost i za rozwój, np. mięśni. Sen jest bardzo ważny dla zachowania pełni zdrowia, a o jego jakości decyduje także miejsce, w którym się wypoczywa.

Najlepsza wersalka, sofa czy narożnik nie zastąpią nigdy dobrego materaca. Takie meble są twarde, zostały one bowiem zaprojektowane do siedzenia, gdzie prawie cały ciężar ciała spoczywa na małej powierzchni. Natomiast materace tworzone są z myślą, by ciało w pozycji leżącej otrzymało odpowiednie i maksymalne podparcie. Materac wraz ze stelażem to fundament dobrego zdrowia i samopoczucia, dlatego powinno się przywiązać szczególną uwagę do kupna właściwego modelu.

Jak wybrać idealny materac?

Odpowiednio dobrany materac nie powinien być dla danej osoby ani za twardy, ani za miękki. Może to być szkodliwe dla kręgosłupa, ponieważ mięśnie go otaczające zamiast odpoczywać napinają się. Materac musi zapewnić kręgosłupowi naturalne lekkie wygięcie w kształcie S, kiedy osoba leży na plecach, a w pozycji na boku powinien być zbliżony jak najbardziej do linii prostej. Dopiero wtedy nasz kręgosłup i mięśnie odprężają się, a układ kręgosłupowo-szkieletowy ulega regeneracji.

Twardość materaca jest odczuciem subiektywnym, uzależnionym od masy ciała osoby, jej przyzwyczajeń, ale również posiadanych dolegliwości. Ten sam materac może być za twardy dla delikatnej, a za miękki dla dobrze rozwiniętej fizycznie osoby. Dlatego konsultacja z profesjonalnym doradcą jest tak ważna. W oderwaniu od stanu zdrowia klienta, przyjęto następującą regułę: osoby do 80 kg powinny wybierać materac miękki, czyli H2, osoby o wadze od 50 do 110 kg materac pośredni, osoby do 110 kg materac średnio-twardy H3, a osoby ponad 110 kg materac twardy, czyli H4.

Bardzo ważnym pytaniem, na które powinna odpowiedzieć sobie osoba wybierająca materac jest: w jakiej pozycji śpię? Osoby, które śpią na boku powinny wybierać materace bardziej elastyczne, ponieważ wszystkie krzywizny ciała, jak barki i miednica mają możliwość zagłębienia się w nim. Natomiast Ci, którzy śpią na brzuchu (nie tylko zasypiają) powinni wybierać trochę twardsze materace.

Istotny, ale nie zawsze dobry wpływ na wybór materaca ma nasze przyzwyczajenie. Kierujemy się np. tym, że spaliśmy dotychczas na wersalce, która w rzeczywistości była za twarda – i tego samego szukamy w materacu. Warto się w takim przypadku skorzystać z porady profesjonalnego doradcy i przynajmniej przetestować wskazany rodzaj materaca. Odpowiednio wybrany materac gwarantuje odpoczynek zarówno dla kręgosłupa i całego ciała, dlatego jego wybór nie powinien być przypadkowy.

Strefa Komfort rozumie, jak istotny jest wybór odpowiedniego materaca do spania, gdyż materac materacowi nie jest równy, podobnie jak ich użytkownicy. Indywidualne podejście do każdego klienta umożliwia idealne dopasowanie modelu do nawet najbardziej wygórowanych potrzeb. Współpraca z profesjonalnym doradcą jest wskazana, a wręcz konieczna w przypadku osób borykających się z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa.

 

Wróć do listy

Komfort o jakim nie śniłeś

Zamień swoje sny w rzeczywistość razem z produktami Strefa Komfort. Postanowiliśmy sobie więc za cel pomóc Państwu w satysfakcjonującym wyborze, który będzie gwarantował między innymi odpowiednią twardość materaca.

Jak wybrać najlepszy materac?Obejrzyj film

Baza wiedzy

Dzięki poradom zawartym w naszych artykułach dowiesz się jak zadbać o zdrowy sen i kręgosłup. Twardość materaca, jego budowa, a nawet grubość mogą mieć ogromny wpływ na jakość snu. Relaks ciała podczas każdej nocy powinien odbywać się w jak najbardziej dogodnych warunkach, dzięki którym mięśnie mogą się regenerować, a organizm regulować swoją pracę i uzupełniać zapasy energii na cały kolejny dzień.

Kontakt z nami
+48 503 975 781 info@strefakomfort.pl

Strefakomfort.pl 
Angelika Knajder
Ohmstrasse 19
D-45711 Datteln
NIEMCY