0
Wartość koszyka: 0,00 zł
Masz pytania? Zadzwoń! +48 586 713 740

Baza wiedzy

Materace termoelastyczne – co warto o nich wiedzieć?

Materace termoelastyczne różnią się od innych materaców tym, że ich wypełnienie w głównej mierze stanowi tzw. pianka termoelastyczna, nazywana również pianką memory, pianką z pamięcią oraz pianką leniwą. Jej główną cechą jest to, że pod wpływem ciepła emitowanego przez ludzkie ciało idealnie dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając niepotykane w innych materacach podparcie.

Co ciekawe, pierwowzór stosowanej w materacach termoelastycznych pianki opracowali już w latach 70. XX wieku amerykańscy naukowcy z NASA. Początkowo była wykorzystywana przede wszystkim do produkcji cienkich materaców przeciwodleżynowych – jej bardzo wysoka cena uniemożliwiała zastosowanie w szerszym zakresie. Zmieniło się to w latach 90. XX wieku. Wówczas to produkcję pianki uproszczono, stała się bardziej powszechna i szybko wkroczyła do sypialni na całym świecie.

Materac termoelastyczny – jakie ma właściwości?

Jak już wcześniej wspomniano, materace termoelastyczne pod wpływem ciepła ludzkiego ciała zmieniają swój kształt, idealnie dopasowując się do nacisku generowanego przez ułożonego na nim użytkownika. Jest to bardzo cenna właściwość – o ile w przypadku materaców sprężynowych punktem podparcia są sprężyny, pomiędzy którymi zawsze pozostają jakieś wolne przestrzenie, o tyle materac termoelastyczny jest podparciem jako całość, tworząc niejako odlew ciała człowieka. Dzięki temu każdy centymetr ciała człowieka ma odpowiednie podparcie.

Podczas kładzenia się na materac termoelastyczny użytkownik odczuwa przez chwilę charakterystyczne „zapadanie się” i otulanie przez pianę. Aby sen na takim materacu był maksymalnie komfortowy, warstwa pianki powinna mieć co najmniej cztery centymetry grubości. Oczywiście należy dobrać również jego odpowiednią twardość – w tym przypadku głównym kryterium jest waga użytkownika.

Materace termoelastyczne i ich wpływ na zdrowie

Materace termoelastyczne dzięki swoim właściwościom zapewniają nie tylko wyjątkową wygodę i efektywność snu. Są one w stanie również w pozytywny sposób wpłynąć na zdrowie człowieka i właśnie dzięki temu zalicza się je do grupy materaców zdrowotnych. I tak materac termoelastyczny:

  • umożliwia swobodny przepływ krwi po organizmie,
  • odciąża kręgosłup, barki i biodra,
  • redukuje napięcie mięśniowe,
  • zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa i kończyn,
  • ma działanie przeciwodleżynowe.

Materace termoelastyczne szczególnie polecane są osobom z problemami z kręgosłupem, odciążają także okolice bioder, stawów kolanowych, szyi oraz ramion. Doskonałe rozłożenie nacisku sprawia, że sen jest spokojny i niezakłócony. Dodatkowo, materac termoelastyczny idealnie nadaje się do dużych, dwuosobowych łóżek – właściwości pianki sprawiają, że nawet jeśli jeden z użytkowników wstaje w nocy lub wcześnie rano, druga osoba w ogóle tego nie odczuwa! Z pewnością przy zakupie materaca warto więc rozważyć nabycie takiego właśnie modelu.

Wróć do listy

Komfort o jakim nie śniłeś

Zamień swoje sny w rzeczywistość razem z produktami Strefa Komfort. Postanowiliśmy sobie więc za cel pomóc Państwu w satysfakcjonującym wyborze, który będzie gwarantował między innymi odpowiednią twardość materaca.

Jak wybrać najlepszy materac?Obejrzyj film

Baza wiedzy

Dzięki poradom zawartym w naszych artykułach dowiesz się jak zadbać o zdrowy sen i kręgosłup. Twardość materaca, jego budowa, a nawet grubość mogą mieć ogromny wpływ na jakość snu. Relaks ciała podczas każdej nocy powinien odbywać się w jak najbardziej dogodnych warunkach, dzięki którym mięśnie mogą się regenerować, a organizm regulować swoją pracę i uzupełniać zapasy energii na cały kolejny dzień.

Kontakt z nami
+48 503 975 781 info@strefakomfort.pl

Strefakomfort.pl 
Angelika Knajder
Ohmstrasse 19
D-45711 Datteln
NIEMCY