0
Wartość koszyka: 0,00 zł
Masz pytania? Zadzwoń! +48 586 713 740

Baza wiedzy

Stopień twardości

Odpoczynek na materacu zbyt miękkim lub zbyt twardym jest szkodliwy dla naszego kręgosłupa, ponieważ mięśnie zamiast odpoczywać napinają się. Materac musi zapewnić kręgosłupowi naturalne, lekkie wygięcie w kształcie litery S podczas leżenia na plecach, i linii zbliżonej jak najbardziej do prostej podczas wypoczynku na boku. Dopiero wtedy kręgosłup i mięśnie rozluźniają się, a układ kręgosłupowo-szkieletowy ulega regeneracji.

Twardość materaca jest odczuciem subiektywnym, uzależnionym w pierwszym stopniu od masy ciała, przyzwyczajeń, a także dolegliwości klienta. Ten sam materac może być zbyt twardy dla delikatnej i zbyt miękki dla dobrze rozwiniętej fizycznie osoby. Dlatego konsultacja z profesjonalnym doradcą jest tak ważna. Pomijając aspekt stanu zdrowia klienta, przyjęto następującą regułę: osoby do 80 kg powinny wybierać materac miękki, czyli H2, osoby do 110 kg materac średni H3, a osoby ponad 110 kg materac twardy, czyli H4. Istnieją także materace o twardości mieszanej, tak zwane materace średnio-twarde (pomiędzy H2 /3). Są one odpowiednie dla osób o wadze pomiędzy 50 a 110 kg.

 

Wróć do listy

Komfort o jakim nie śniłeś

Zamień swoje sny w rzeczywistość razem z produktami Strefa Komfort. Postanowiliśmy sobie więc za cel pomóc Państwu w satysfakcjonującym wyborze, który będzie gwarantował między innymi odpowiednią twardość materaca.

Jak wybrać najlepszy materac?Obejrzyj film

Baza wiedzy

Dzięki poradom zawartym w naszych artykułach dowiesz się jak zadbać o zdrowy sen i kręgosłup. Twardość materaca, jego budowa, a nawet grubość mogą mieć ogromny wpływ na jakość snu. Relaks ciała podczas każdej nocy powinien odbywać się w jak najbardziej dogodnych warunkach, dzięki którym mięśnie mogą się regenerować, a organizm regulować swoją pracę i uzupełniać zapasy energii na cały kolejny dzień.

Kontakt z nami
+48 503 975 781 info@strefakomfort.pl

Strefakomfort.pl 
Angelika Knajder
Ohmstrasse 19
D-45711 Datteln
NIEMCY